Simple Membership - en to sv_SE translation catalogue (590 entries)

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
sv_SE:  E-postinställningar (Meddelande om kontouppgradering)

en:  Email Settings (Bulk Account Activate Notification)
sv_SE:  E-postinställningar (Masskonto Aktivering )

en:  Email Settings (Email Activation)
sv_SE:  E-postinställningar (E-postaktivering)

en:  Field has invalid character
sv_SE:  Fältet har ogiltig karaktär

en:  Password does not match
sv_SE:  Lösenordet matchar inte

en:  The rest of the content is not permitted for your membership level.
sv_SE:  Resterande innehåll är inte tillgängligt för din medlemsnivå.

en:  This can be useful when troubleshooting an issue. Turn it off and reset the log files after the troubleshooting is complete.
sv_SE:  Detta kan vara användbart vid felsökning av ett problem. Stäng av den och återställ loggfilerna när felsökningen är klar.

en:  Use a different email address to complete the registration. If you want to use that email then you must enter the correct username associated with the existing WP user to connect with that account.
sv_SE:  Använd en annan e-postadress för att slutföra registreringen. Om du vill använda denna  e-postadress måste du ange rätt användarnamn är associerad med den befintliga WP-användaren.

en:  Use a different username to complete the registration. If you want to use that username then you must enter the correct email address associated with the existing WP user to connect with that account.
sv_SE:  Använd ett annat användarnamn för att slutföra registreringen. Om du vill använda det användarnamnet måste du ange du den e-postadress som är associerad med den befintliga WP-användaren.

en:  You are currenty editing member with member ID:
sv_SE:  Du redigerar för närvarande medlem med medlems-ID:

en:  You can put multiple email addresses separated by comma (,) in the above field to send the notification to multiple email addresses.
sv_SE:  Du kan skriva flera adresser separerade med ett komma (,) i fältet ovan för att skicka till flera adresser.

en:  You cannot use email merge tags in this email. You can only use generic text.
sv_SE:  Du kan inte använda e-postmergetaggar i detta e-mail. Du kan endast använda generiska text.

en:  characters required
sv_SE:  tecken som krävs för

en:  explains what email merge tags you can use in the email body field to customize it (if you want to).
sv_SE:  förklarar vilka ’email merge tags’ du kan använda i fältet för e-postadress för att anpassa den (om du vill).

en:  has full explanation.
sv_SE:  har fullständig förklaring.

en:  page to pay for a premium membership.
sv_SE:  sida för att betala för ett premium-medlemskap.

en:  to learn how to do it.
sv_SE:  för att lära dig hur du gör det.

en:  to learn how to use it.
sv_SE:  för att lära dig hur du använder den.

en:  to login.
sv_SE:  för att logga in.

en:  to see the profile you are currently logged into in this browser.
sv_SE:  för att se profilen du för närvarande är inloggad som i denna webbläsare.

en:  your account to gain access to this content.
sv_SE:  ditt konto för att få tillgång till detta innehåll.

en: (Access expires on a fixed date)
sv_SE: (Åtkomst upphör detta datum)

en: (NOTE: for safety, we do not allow deletion of any associated WordPress account with administrator role).
sv_SE: (OBS: av säkerhetsskäl tillåter vi inte radering av något associerat WordPress-konto med administratörsroll).

en: (Please Select)
sv_SE: (Vänligen välj)

en: (required)
sv_SE: (obligatorisk)

en: (twice, leave empty to retain old password)
sv_SE: (två gånger, lämna tomt för att behålla det gamla lösenordet)

en: (twice, required)
sv_SE: (två gånger, obligatoriskt)

en: - a digit
sv_SE: - en siffra

en: - a lowercase letter
sv_SE: - en liten bokstav

en: - an uppercase letter
sv_SE: - en stor bokstav

en: A prompt to complete registration email was also sent.
sv_SE: En uppmaning att slutföra registrerings-e-post skickades också.

en: Access Duration
sv_SE: Åtkomstens varaktighet

en: Access Starts
sv_SE: Tillgång startar

en: Access Valid For/Until
sv_SE: Åtkomst giltig till

en: Access duration must be > 0.
sv_SE: Åtkomstens varaktighet måste vara > 0.

en: Access starts date change operation successfully completed.
sv_SE: Ändring av åtkomstdatum slutfördes.

en: Access starts field is invalid
sv_SE: Åtkomst-fältet är ogiltigt

en: Account Expiry
sv_SE: Kontot upphör

en: Account State
sv_SE: Kontostatus

en: Account Status
sv_SE: Kontostatus

en: Account already active.
sv_SE: Kontot är redan aktivt.

en: Account has expired.
sv_SE: Användarkontot har gått ut.

en: Account is inactive.
sv_SE: Användarkontot är ej aktivt.

en: Account is pending.
sv_SE: Kontot är väntande.

en: Account state field is invalid
sv_SE: Kontostatus-fältet är ogiltigt

en: Action Status
sv_SE: Åtgärdsstatus

en: Activation Required
sv_SE: Aktivering krävs

en: Activation code mismatch. Cannot activate this account. Please contact the site admin.
sv_SE: Aktiveringskoden stämmer inte. Det går inte att aktivera det här kontot. Vänligen kontakta administratören för webbplatsen.

en: Activation email has been sent. Please check your email and activate your account.
sv_SE: E-post för aktivering har skickats. Kontrollera din e-post och aktivera ditt konto.

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Add Level
sv_SE: Lägg till nivå

en: Add Member
sv_SE: Lägg till medlem

en: Add Membership Level
sv_SE: Lägg till medlemsskapsnivå

en: Add New
sv_SE: Lägg till

en: Add New Member
sv_SE: Lägg till ny medlem

en: Add New Membership Level
sv_SE: Lägg till ny medlemsnivå

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

en: Additional Settings
sv_SE: Ytterligare inställningar

en: Addons Settings
sv_SE: Tilläggsinställningar

en: Address
sv_SE: Adress

en: Admin Dashboard Access Permission
sv_SE: Adminpanel åtkomstbehörighet

en: Admin Email Address
sv_SE: E-postadress till administratören

en: Admin Notification Email Body
sv_SE: Meddelande till Admin

en: Admin Notification Email Subject
sv_SE: Ämne för meddelande till Admin

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: After Logout Redirect URL
sv_SE: URL omdirigering efter utloggning

en: After Registration Redirect URL
sv_SE: Efter-registreringssida URL

en: All
sv_SE: Alla

en: All the membership buttons that you created in the plugin are displayed here.
sv_SE: Här visas alla knappar för medlems som du skapat i plugin-programmet.

en: All the payments/transactions of your members are recorded here.
sv_SE: Alla medlemmars betalningar/transaktioner registreras här.

en: Allow Account Deletion
sv_SE: Tillåt radering av konto

en: Allow users to delete their accounts.
sv_SE: Tillåt användare att radera sina konton.

en: Allowed characters are: letters, numbers and .-_*@
sv_SE: Tillåtna tecken är: bokstäver, siffror och.-_ * @

en: Already a member of this level.
sv_SE: Redan medlem på denna nivå.

en: Already taken
sv_SE: Upptaget

en: Already taken.
sv_SE: Redan taget.

en: Alternatively, you can use a different browser (where you are not logged-in as ADMIN) to test the membership login.
sv_SE: Alternativt kan du använda en annan webbläsare (där du inte är inloggad som ADMIN) för att testa medlemskapsinloggningen.

en: Amount
sv_SE: Belopp

en: Apostrophe character is not allowed
sv_SE: Apostrof är inte tillåtet

en: Apt, Suite, Bldg. (optional)
sv_SE: Vån, lght-nr (valfritt)

en: Assign free membership level ID
sv_SE: Tilldela gratis medlemskapsnivå ID

en: Author
sv_SE: Författare

en: Auto Delete Pending Account
sv_SE: Automatisk borttagning av väntande konton

en: Available
sv_SE: Tillgängligt

en: Billing Amount Each Cycle
sv_SE: Faktureringsbelopp för varje period

en: Billing Cycle
sv_SE: Faktureringsperiod

en: Billing Cycle Count
sv_SE: Antal faktureringsperioder

en: Black
sv_SE: Svart

en: Blue
sv_SE: Blå

en: Braintree API key and account details. You can get this from your Braintree account.
sv_SE: Braintree API-nyckel och kontouppgifter. Du får detta från ditt Braintree-konto.

en: Braintree Buy Now Button Configuration
sv_SE: Braintree Buy Now Knappkonfiguration

en: Bulk Change Access Starts Date
sv_SE: Massuppdatera startdatum för åtkomst

en: Bulk Change Membership Level
sv_SE: Massändra medlemskapsnivå

en: Bulk Operation
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulk Update Access Starts Date of Members
sv_SE: Massuppdatera åtkomstsstartdatum för medlemmar

en: Bulk Update Membership Level of Members
sv_SE: Massuppdatering av medlemsnivå av medlemmar

en: Button Appearance Settings
sv_SE: Inställningar för knappens utseende

en: Button ID
sv_SE: Knapp-ID

en: Button Image URL
sv_SE: Knappbildens URL

en: Button Shortcode
sv_SE: Shortcode för knappar

en: Button Title
sv_SE: Knapp-titel

en: Button Type
sv_SE: Knapptyp

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu

en: Can't find member account.
sv_SE: Det går inte att hitta medlemskontot.

en: Cannot find member account.
sv_SE: Det går inte att hitta medlemskontot.

en: Captcha validation failed on login form.
sv_SE: CAPTCHA validering misslyckades på inloggningsformuläret.

en: Captcha validation failed.
sv_SE: Captcha-validering misslyckades.

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Category ID
sv_SE: Kategori-ID

en: Category Name
sv_SE: Kategorinamn

en: Category Protection
sv_SE: Kategoriskydd

en: Category Type (Taxonomy)
sv_SE: Typ av kategori (Taxonomi)

en: Category protection updated!
sv_SE: Kategoriskydd uppdaterad!

en: Check this box to delete the image. The image will be deleted when you save the profile.
sv_SE: Markera den här rutan för att ta bort bilden. Bilden raderas när du sparar profilen.

en: Check this option to enable debug logging.
sv_SE: Markera detta alternativ för att aktivera felsökningsloggning.

en: City
sv_SE: Stad

en: Clear Search
sv_SE: Rensa Sök

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Click here to complete your paid registration
sv_SE: Klicka här för att slutföra din betalda registrering

en: Click on the following link to complete the registration.
sv_SE: Klicka på följande länk för att slutföra registreringen.

en: Collect Customer Address
sv_SE: Samla in kundadress

en: Color
sv_SE: Färg

en: Comments not allowed by a non-member.
sv_SE: Kommentarer är inte tillåtna av icke-medlemmar.

en: Company
sv_SE: Företag

en: Company Name
sv_SE: Företagsnamn

en: Confirm Account Deletion
sv_SE: Bekräfta radering av konto

en: Contact the site admin and request them to check your username in the WP Users menu to see what happened with the WP user entry of your account.
sv_SE: Kontakta webbplatsen admin och be dem att kolla ditt användarnamn i menyn WP-användare att se vad som hände med posten användare på ditt konto.

en: Continue?
sv_SE: Fortsätta?

en: Count
sv_SE: Antal

en: Country
sv_SE: Land

en: Create Member Accounts for New WP Users
sv_SE: Skapa medlemskonton för nya WP-användare

en: Create New Button
sv_SE: Lägg till ny knapp

en: Create a brand new user and add it to this site.
sv_SE: Skapa en helt ny användare och lägg till på denna webbplats.

en: Create new membership level.
sv_SE: Lägg till ny medlemskapsnivå.

en: Custom Checkout Page Logo Image
sv_SE: Anpassad Logo för Checkout-sidan

en: Custom Posts
sv_SE: Anpassade inlägg

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date format is not valid.
sv_SE: Ogiltigt datumformat.

en: Days (Access expires after given number of days)
sv_SE: Dagar (antal dagar till att medlemskapet upphör)

en: Default Account Status
sv_SE: Standard kontostatus

en: Default Membership Level
sv_SE: Standard medlemsnivå

en: Default WordPress Role
sv_SE: Standard Wordpressroll

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Account
sv_SE: Radera konto

en: Delete User Profile
sv_SE: Radera användarprofil

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Disable Access to WP Dashboard
sv_SE: Inaktivera åtkomst till WP-panelen

en: Do you want to protect this content?
sv_SE: Vill du skydda detta innehåll?

en: E-mail
sv_SE: E-post

en: Edit Member
sv_SE: Redigera medlem

en: Edit Profile
sv_SE: Redigera profil

en: Edit Profile Page URL
sv_SE: Profilredigeringssida URL

en: Edit existing member details.
sv_SE: Redigera befintliga medlemsuppgifter.

en: Edit membership level
sv_SE: Redigera medlemsskapsnivån

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Activation
sv_SE: E-postaktivering

en: Email Address
sv_SE: E-post

en: Email Address:
sv_SE: E-postadress:

en: Email Body
sv_SE: E-postmeddelande

en: Email Misc. Settings
sv_SE: Inställningar för e-post

en: Email Settings
sv_SE: E-postinställningar

en: Email Settings (Password Reset)
sv_SE: E-postinställningar (Återställ lösenord)

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
sv_SE: Inställningar för e-post (uppmaning att slutföra registreringen)

en: Email Settings (Registration Complete)
sv_SE: Inställningar för e-post (lyckad registrering)

en: Email Settings Overview
sv_SE: Översikt av e-postinställningar

en: Email Subject
sv_SE: E-postsämne

en: Email address not valid.
sv_SE: Ogiltig e-postadress.

en: Email is already used.
sv_SE: E-postadressen används redan.

en: Email is invalid
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Email is required
sv_SE: E-post krävs

en: Empty payment data received.
sv_SE: Tom betalningsdata mottagen.

en: Enable Auto Create Member Accounts
sv_SE: Aktivera att skapa medlemskonton automatiskt

en: Enable Auto Login After Registration
sv_SE: Aktivera automatisk inloggning efter registrering

en: Enable Debug
sv_SE: Aktivera felsökning

en: Enable Expired Account Login
sv_SE: Aktivera inloggning för utgånget konto

en: Enable Free Membership
sv_SE: Möjliggör gratis medlemskapsnivå

en: Enable More Tag Protection
sv_SE: Möjliggör ”läs mer”-taggskydd

en: Enable Privacy Policy
sv_SE: Aktivera Integritetspolicy

en: Enable Sandbox Testing
sv_SE: Möjliggör Sandbox-test

en: Enable Terms and Conditions
sv_SE: Aktivera Villkor

en: Enable new user activation via email. When enabled, members will need to click on an activation link that is sent to their email address to activate the account. Useful for free membership.
sv_SE: Möjliggör aktivering av nya användare via e-post. När det är aktiverat måste medlemmarna klicka på en aktiveringslänk som skickas till deras e-postadress för att aktivera kontot. Användbar för gratis medlemskap.

en: Enable new user activation via email. When enabled, members will need to click on an activation link that is sent to their email address to activate the account. Useful for free membership.
sv_SE: Möjliggör aktivering av nya användare via e-post. När det är aktiverat måste medlemmarna klicka på en aktiveringslänk som skickas till deras e-postadress för att aktivera kontot. Användbar för gratis medlemskap.

en: Enable this if you want the users to be forced to use a strong password for their accounts.
sv_SE: Aktivera detta om du vill att användarna ska tvingas använda ett starkt lösenord för sina konton.

en: Enable this option if you only want the members of the site to be able to post a comment.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du bara vill medlemmarna i webbplatsen för att kunna skriva en kommentar.

en: Enable this option if you want the admin to receive a notification when a member registers.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du att Admin får ett meddelande när en ny medlem registrerar.

en: Enable this option if you want the member to be logged out of the account when he closes the browser.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill att medlemmen ska loggas ut från kontot när hen stänger webbläsaren.

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
sv_SE: Möjliggör detta om du vill ha sandbox betalningstest.

en: Enable this option if you want to force the member login to be synchronized with WP user account. This can be useful if you are using another plugin that uses WP user records. For example: bbPress plugin.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att tving synkronisering med WP-användare. Användbart om ni använder andra tilägg som använder WP-användare. Ex bbPress.

en: Enable this option to automatically create member accounts for any new WP user that is created by another plugin.
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att automatiskt skapa medlemskonton för alla nya WP-användare som skapas av ett annat plugin.

en: Enable/disable registration for free membership level. When you enable this option, make sure to specify a free membership level ID in the field below.
sv_SE: Aktivera/inaktivera registrering för gratis medlemsnivå. När du aktiverar det här alternativet, se till att du anger ett gratis medlemsnivå ID i fältet nedan.

en: Enables or disables "more" tag protection in the posts and pages. Anything after the More tag is protected. Anything before the more tag is teaser content.
sv_SE: Möjliggör eller möjliggör ej ”läs mer”-tag skydd hos inlägg och sidor. Allt efter ”Läs mer” tag är skyddat. Allt innan ”läs mer” är teaser.

en: Enter the Membership Level ID
sv_SE: Ange medlemsnivå-ID

en: Enter the URL of your privacy policy page.
sv_SE: Ange webbadressen till din Integritetspolicy.

en: Enter the URL of your terms and conditions page. You can create a WordPress page and specify your terms in there then specify the URL of that page in the above field.
sv_SE: Ange webbadressen till sidan med villkor. Du kan skapa en WordPress-sida och ange dina villkor där och sedan ange webbadressen för den sidan i fältet ovan.

en: Enter the email address where you want the admin notification email to be sent to.
sv_SE: Ange den e-postadress dit admin-e-postmeddelanden ska skickas.

en: Enter the subject for the admin notification email.
sv_SE: Ange ämne för e-postmeddelande till Admin.

en: Error occured during PayPal Smart Checkout process.
sv_SE: Ett fel uppstod under PayPal Smart Checkout-processen.

en: Error occured during payment verification. Error code: %d. Message: %s
sv_SE: Fel inträffade under betalningsverifiering. Felkod: %d. Meddelande: %s

en: Error! Failed to find a template path for the specified template:
sv_SE: Fel! Misslyckades med att hitta en mallsökväg för den angivna mallen:

en: Error! Invalid Request. Could not find a match for the given security code and the user ID.
sv_SE: Fel! Ogiltig begäran. Kunde inte hitta en matchning för angiven säkerhetskod och användar-ID.

en: Error! Nonce verification failed for front end profile edit.
sv_SE: Fel! Verifiering av nonce misslyckades vid redigering av profilen (front-end).

en: Error! Nonce verification failed for membership level creation from admin end.
sv_SE: Fel! Nounce-verifiering misslyckades för att skapa medlemsskapsnivå från adminläget (back-end).

en: Error! Nonce verification failed for membership level delete from admin end.
sv_SE: Fel! Nounce-verifieringen misslyckades för att radera medlemskapsnivån från adminläge (back-end).

en: Error! Nonce verification failed for membership level edit from admin end.
sv_SE: Fel! Nounce-verifieringen misslyckades för att redigera medlemskapsnivå från adminläge (back-end).

en: Error! Nonce verification failed for user delete from admin end.
sv_SE: Fel! Nonceverifiering misslyckades för användaren från adminläget (back-end).

en: Error! Nonce verification failed for user edit from admin end.
sv_SE: Fel! Nonceverifieringen misslyckades för användarregistrering från adminläget (back-end).

en: Error! Nonce verification failed for user registration from admin end.
sv_SE: Fel! Nonceverifieringen misslyckades för användarregistrering från adminläget (back-end).

en: Error! Please select a membership level first.
sv_SE: Fel! Välj en medlemsnivå först.

en: Error! The membership level ID (
sv_SE: Fel! Medlemskapsnivå-ID (

en: Error! This action (
sv_SE: Fel! Denna åtgärd (

en: Error! This site has the force WP user login feature enabled in the settings. We could not find a WP user record for the given username:
sv_SE: Fel! Denna webbplats har funktionen tvinga WP-användaren-inloggning aktiverat i inställningarna. Vi kunde inte hitta en WP användarpost för viss användarnamnet:

en: Example Content Protection Settings
sv_SE: Exempel på inställningar för innehållsskydd

en: Expire After
sv_SE: Upphör efter

en: Expired
sv_SE: Utgånget

en: Expiry:
sv_SE: Utgångsdatum:

en: Female
sv_SE: Kvinna

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First of all, globally protect posts and pages on your site by selecting "General Protection" from the drop-down box below and then select posts and pages that should be protected from non-logged in users.
sv_SE: Först och främst skydda globalt inlägg och sidor på din webbplats genom att välja ”Allmänt skydd” i rullgardinsmenyn nedan och välj sedan inlägg och sidor som ska skyddas från användare som inte är inloggade.

en: First of all, globally protect the category on your site by selecting "General Protection" from the drop-down box below and then select the categories that should be protected from non-logged in users.
sv_SE: Först och främst skydda kategorin globalt på din webbplats genom att välja ”Allmänt skydd” i rullgardinsmenyn nedan och välj sedan de kategorier som ska skyddas från användare som inte är inloggade.

en: Fixed Date Expiry
sv_SE: Fast utgångsdatum

en: For All Incomplete Registrations
sv_SE: För alla ofullständiga registreringar

en: For a Particular Member ID
sv_SE: För ett särskilt medlems-ID

en: Force Strong Password for Members
sv_SE: Tvinga WP användarsynkronisering

en: Force WP User Synchronization
sv_SE: Tvinga WP-användarsynkronisering

en: Forgot Password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Free Membership Level ID
sv_SE: Gratis medlemskapsnivå ID

en: Free membership is disabled on this site. Please make a payment from the
sv_SE: Gratis medlemskap är inaktiverad på denna webbplats. Vänligen gör en betalning från

en: From Email Address
sv_SE: Från e-postadress

en: Gender
sv_SE: Kön

en: Gender field is invalid
sv_SE: Kön-fältet är ogiltigt

en: General Plugin Settings.
sv_SE: Allmänna inställningar för detta plugin.

en: General Protection
sv_SE: Allmänt skydd

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Generate Code
sv_SE: Skapa kod

en: Generate Registration Completion Link
sv_SE: Skapa länk för att slutföra registreringen

en: Generate a Registration Completion link
sv_SE: Skapa en länk för Fullfölj registrering

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
sv_SE: Skapa kod för ”Avancerade variabler” för din PayPal-knapp

en: Go back to the home page by
sv_SE: Gå tillbaka till hemsidan av

en: Gold
sv_SE: Guld

en: HTTP error occured during payment process:
sv_SE: HTTP-fel uppstod under betalningsprocessen:

en: Hide Adminbar
sv_SE: Göm Adminpanel

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
sv_SE: Tips: Lösenordet ska vara minst sju tecken långt. För att göra det starkare, använd stora och små bokstäver, siffror och symboler som! ”? $% ^ & amp;).

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: I accept the
sv_SE: Jag accepterar

en: I agree to the
sv_SE: Jag godkänner

en: IPN product validation failed. Check debug log for more details.
sv_SE: IPN-produktvalidering misslyckades. Se felsökningsloggen för mer information.

en: If enabled, decryptable member password is temporarily stored in the database until the account is activated.
sv_SE: Vid aktivering av denna funktion lagras dekrypterbart medlemslösenord tillfälligt i databasen tills kontot aktiveras.

en: If you have accidentally deleted the required pages that this plugin creates at install time, you can use this option to re-create them.
sv_SE: Om du av misstag har raderat de nödvändiga sidorna som detta plugin skapar vid installationen kan du använda det här alternativet för att återskapa dem.

en: If you have just made a membership payment then your payment is yet to be processed. Please check back in a few minutes. An email will be sent to you with the details shortly.
sv_SE: Om du just har gjort en medlemsbetalning så har den ännu inte behandlats. Vänligen kontrollera om några minuter. Ett e-postmeddelande kommer att skickas till dig med detaljerna inom kort.

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Incomplete
sv_SE: Ofullständig

en: Invalid Email Address
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Invalid Username
sv_SE: Ogiltigt användarnamn

en: Invalid email address
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Invalid membership level
sv_SE: Ogiltig medlemskapsnivå

en: It will also delete associated WordPress user account.
sv_SE: Det tar också bort tillhörande WordPress-användarkonto.

en: Join Now
sv_SE: Gå med nu

en: Join Us
sv_SE: Bli medlem

en: Join Us Page URL
sv_SE: Bli medlemsida URL

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last Accessed Date
sv_SE: Senast tillgängliga datum

en: Last Accessed From IP
sv_SE: Senast åtkomst från IP

en: Last Login Date
sv_SE: Senaste datum för Login

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Leave empty to keep the current password
sv_SE: Lämna tomt för att behålla det aktuella lösenordet

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Level to Change to:
sv_SE: Ändra nivå till:

en: Link(s) generated successfully. The following link(s) can be used to complete the registration.
sv_SE: Länk(ar) genererades framgångsrikt. Följande länk(ar) kan användas för att slutföra registreringen.

en: Live Client ID
sv_SE: Live-klient-ID

en: Logged Out Successfully.
sv_SE: Lyckad utloggning.

en: Logged in as
sv_SE: Inloggad som

en: Logged in as:
sv_SE: Inloggad som:

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login Here
sv_SE: Logga in här

en: Login Page URL
sv_SE: Inloggningssida URL

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Logout Member on Browser Close
sv_SE: Logga ut medlem när webbläsaren stängs

en: Male
sv_SE: Man

en: Manage Content Protection
sv_SE: Redigera innehållsskydd

en: Manage Payment Buttons
sv_SE: Hantera betalningsknappar

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Member Directory
sv_SE: Medlemskatalog

en: Member ID
sv_SE: Medelms-ID

en: Member Login
sv_SE: Login för medlem

en: Member Profile
sv_SE: Medlemsprofil

en: Member Since
sv_SE: Medlem sedan

en: Member record added successfully.
sv_SE: Medlemsposten lades till korrekt.

en: Member since field is invalid
sv_SE: Medlem sedan-fältet är ogiltigt

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Members Must be Logged in to Comment
sv_SE: Medlem måste vara inloggad för att lägga till en kommentar

en: Membership
sv_SE: Medlemsskap

en: Membership Level
sv_SE: Medlemskapsnivå

en: Membership Level Couldn't be found.
sv_SE: Medlemsskapsnivå kunde inte hittas.

en: Membership Level Creation Successful.
sv_SE: Ny medlemsskapsnivå har skapats.

en: Membership Level ID
sv_SE: Medlemskapsnivå ID

en: Membership Level Name
sv_SE: Namn på medlemskapsnivå

en: Membership Level Updated Successfully.
sv_SE: Uppdatering av medlemskapsnivå lyckades.

en: Membership Level:
sv_SE: Medlemsskapsnivå:

en: Membership Level:
sv_SE: Medlemskapsnivå:

en: Membership Levels
sv_SE: Medlemsnivåer

en: Membership Renewal URL
sv_SE: URL för förnyelse av medlemskap

en: Membership level change operation completed successfully.
sv_SE: Ändring av medlemsnivå slutfördes.

en: Membership level has been updated.
sv_SE: Medlemskapsnivån har uppdaterats.

en: Merchant Account ID
sv_SE: Handelskonto-ID

en: Merchant ID
sv_SE: Handels-ID

en: Minimum
sv_SE: Minst

en: Months (Access expires after given number of months)
sv_SE: Månader (antal månader till att medlemskapet upphör)

en: Name contains invalid character
sv_SE: Namnet innehåller ogiltiga tecken

en: Never
sv_SE: Aldrig

en: New password has been sent to your email address.
sv_SE: Ett nytt lösenord har skickats till din e-postadress.

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next, select an existing membership level from the drop-down box below and then select posts and pages you want to grant access to (for that particular membership level).
sv_SE: Nästa steg: Välj en befintlig Medlemskapsnivå från nedrullningsbara rutan nedan och välj sedan de kategorier du vill bevilja åtkomst till (för den valda Medlemskapsnivån).

en: Next, select an existing membership level from the drop-down box below and then select the categories you want to grant access to (for that particular membership level).
sv_SE: Välj sedan en befintlig medlemsnivå i rullgardinsmenyn nedan och välj sedan de kategorier som du vill ge åtkomst till (för den särskilda medlemsnivån).

en: No Expiry
sv_SE: Inget utgångsdatum

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled
sv_SE: Inget utgångsdatum (Tillgång för denna nivå kommer inte att löpa ut förrän den avbrutits

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled)
sv_SE: Inget giltighetstid (Åtkomst för denna nivå upphör först när den avbryts)

en: No category found.
sv_SE: Ingen kategori hittades.

en: No items found.
sv_SE: Inga objekt hittades.

en: No member found.
sv_SE: Medlem ej hittad.

en: No membership levels found.
sv_SE: Ingen medlemsskapsnivå hittades.

en: No user found with that email address.
sv_SE: Ingen användare hittades med den e-postadressen.

en: No, Do not protect this content.
sv_SE: Nej, skydda inte detta innehåll.

en: Not Specified
sv_SE: Ej angivet

en: Not a Member?
sv_SE: Inte medlem?

en: Not a member?
sv_SE: Inte medlem?

en: Note:
sv_SE: OBS:

en: Notify User
sv_SE: Meddela användaren

en: OR
sv_SE: ELLER

en: Optional Details
sv_SE: Valfria detaljer

en: Page Setup and URL Related settings.
sv_SE: Sidinställningar och URL-relaterade inställningar.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages Settings
sv_SE: Sidinställningar

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Empty or Invalid.
sv_SE: Lösenordet är tomt eller ogiltigt.

en: Password Reset
sv_SE: Återställ lösenordet

en: Password Reset Page URL
sv_SE: Sida för återställning av lösenord

en: Password is required
sv_SE: Lösenord krävs

en: Password mismatch
sv_SE: Lösenord matchar inte

en: Password must contain at least:
sv_SE: Lösenordet måste minst innehålla:

en: Password:
sv_SE: Lösenord:

en: PayPal Buy Now Button Configuration
sv_SE: PayPal Buy Now Knappkonfiguration

en: PayPal Credit
sv_SE: PayPal Kredit

en: PayPal Email
sv_SE: PayPal E-post

en: PayPal Integration Settings
sv_SE: Inställningar för PayPal Integrering

en: PayPal Smart Checkout API Credentials (you can get this from your PayPal account)
sv_SE: PayPal Smart Checkout API Credentials (du kan få detta från ditt PayPal-konto)

en: PayPal Smart Checkout Button Configuration
sv_SE: PayPal Smart Checkout-knappkonfiguration

en: PayPal Subscription
sv_SE: PayPal Prenumeration

en: PayPal Subscription Button Configuration
sv_SE: Konfiguration av PayPal prenumerationsknapp

en: Payment Amount
sv_SE: Betalningsbelopp

en: Payment Button ID
sv_SE: Betalknapp ID

en: Payment Button Title
sv_SE: Betalknapp Titel

en: Payment Currency
sv_SE: Betalningsvaluta

en: Payment Methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Payment Notification Forward URL
sv_SE: Vidarebefordran av betalningsmeddelande

en: Payment Settings
sv_SE: Betalningsinställningar

en: Payment check failed: invalid amount received. Expected %s %s, got %s %s.
sv_SE: Betalningskontroll misslyckades: ogiltigt belopp mottaget. Förväntat %s %s, mottog %s %s.

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Pending
sv_SE: Avvaktande

en: Phone
sv_SE: Telefonnummer

en: Pill
sv_SE: Boll

en: Please
sv_SE: Vänligen

en: Please Login to Comment.
sv_SE: Vänligen logga in för att kommentera.

en: Please check at least one.
sv_SE: Vänligen välj minst en.

en: Please correct the following
sv_SE: Vänligen rätta till följande

en: Please correct the following.
sv_SE: Vänligen rätta till följande.

en: Please correct the following:
sv_SE: Vänligen rätta till följande:

en: Please enter any two digits with <strong>no</strong> spaces (Example: 12)
sv_SE: Vänligen ange två siffror med <strong>inga</strong> mellanslag (Exempel: 12)

en: Please enter any two digits with no spaces (Example: 12)*
sv_SE: Vänligen ange två siffror utan mellanslag (Exempel: 12) *

en: Please login again.
sv_SE: Vänligen logga in igen.

en: Please login to comment.
sv_SE: Vänligen logga in för att kommentera.

en: Plugin Documentation
sv_SE: Dokumentation för plugin

en: Post and Page Protection
sv_SE: Post- och sidskydd

en: Postal / Zip Code
sv_SE: Postnummer

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Privacy Policy Page URL
sv_SE: URL för Integritetspolicy

en: Private Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Profile updated successfully.
sv_SE: Profil uppdaterad.

en: Profile updated successfully. You will need to re-login since you changed your password.
sv_SE: Profilen uppdaterades. Du behöver logga in på nytt då du ändrade ditt lösenord.

en: Protection settings updated!
sv_SE: Skyddsinställningar uppdaterade!

en: Public Key
sv_SE: Offentlig nyckel

en: Re-attempt on Failure
sv_SE: Försök igen vid misslyckande

en: Re-create the Required Pages
sv_SE: Återskapa nödvändiga sidor

en: Read the
sv_SE: Läs

en: Rectangular
sv_SE: Rektangel

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Registration
sv_SE: Registrering

en: Registration Page URL
sv_SE: Registreringssida URL

en: Registration Successful.
sv_SE: Registreringen lyckades!

en: Registration completion links will appear below
sv_SE: Länkar för att fullfölja registreringen visas nedan

en: Registration is complete. You can now log into the site.
sv_SE: Registreringen är klar. Du kan nu logga in på webbplatsen.

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig!

en: Repeat Password
sv_SE: Upprepa lösenord

en: Repsonsive
sv_SE: Repsonsiv

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenordet

en: Reset debug log files by clicking
sv_SE: Återställ felsökningslogg genom att klicka

en: Return URL
sv_SE: URL för tillbaka

en: Retype password here
sv_SE: Skriv lösenordet här igen

en: Role
sv_SE: Roll

en: Row ID
sv_SE: Rad-ID

en: SWPM admin dashboard is accessible to admin users only (just like any other plugin). You can allow users with other WP user role to access the SWPM admin dashboard by selecting a value here. Note that this option cannot work if you enabled the "Disable Access to WP Dashboard" option in General Settings.
sv_SE: SWPM adminpanel är bara tillgänglig för administratörer (precis som för andra tillägg). Du kan tillåta användare med andra WP-roller att få tillgång till SWPM adminpanel genom att välja ett värde här.

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringarna

en: Save Data
sv_SE: Spara data

en: Save Membership Level
sv_SE: Spara medlemsnivå

en: Save Payment Data
sv_SE: Spara betalningsdata

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search for a transaction by using email or name
sv_SE: Sök efter en transaktion med E-post eller namn

en: Search...
sv_SE: Sök…

en: Security check: captcha validation failed.
sv_SE: Säkerhetskontroll: captcha-validering misslyckades.

en: Select Current Level
sv_SE: Välj nuvarande nivå

en: Select Level
sv_SE: Välj nivå

en: Select Payment Button Type
sv_SE: Välj typ av betalknapp

en: Select Target Level
sv_SE: Välj målnivå

en: Select button color.
sv_SE: Välj knappfärg.

en: Select button layout.
sv_SE: Välj knapplayout.

en: Select button shape.
sv_SE: Välj knappform.

en: Select button size.
sv_SE: Välj knappstorlek.

en: Select how long you want to keep "pending" account.
sv_SE: Välj hur länge du vill behålla ”väntande” konton.

en: Select payment methods that could be used by customers. Note that payment with cards is always enabled.
sv_SE: Välj betalningsmetoder som kan användas av kunder. Observera att betalning med kort alltid är aktiverat.

en: Select the Membership level (the access start date of all members who are in this level will be updated).
sv_SE: Välj medlemskapsnivå (åtkomstsstartdatum för alla medlemmar som är i denna nivå kommer att uppdateras).

en: Select the current membership level (the membership level of all members who are in this level will be updated).
sv_SE: Välj den nuvarande medlemsnivå (medlemskap nivån på alla medlemmar som är i denna nivå kommer att uppdateras).

en: Select the default account status for newly registered users. If you want to manually approve the members then you can set the status to "Pending".
sv_SE: Välj standard kontostatus för de nyregistrerade användare. Om du vill godkänna medlemmarna manuellt så kan du sätta statusen till ”avvaktande”.

en: Select the membership level that can access this content:
sv_SE: Välj vilken medlemskapsnivå som ska kunna läsa detta innehåll:

en: Select the new membership level.
sv_SE: Välj ny medlemskapsnivå.

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
sv_SE: Skicka e-post till medlem när den läggs till via Admin Dashboard

en: Send Notification to Admin
sv_SE: Skicka notifiering till Admin

en: Send Registration Reminder Email Too
sv_SE: Skicka även registreringspåminnelse via e-post

en: Session Expired.
sv_SE: Slut på sessionen.

en: Set Status to Active
sv_SE: Ställ in status till Aktiv

en: Set Status to Active and Notify
sv_SE: Ställ in status till Aktiv och Meddela

en: Set Status to Expired
sv_SE: Ange Status till Utgången

en: Set Status to Inactive
sv_SE: Ställ in status som Inaktiv

en: Set Status to Pending
sv_SE: Markera som Väntande

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings in this section apply to all emails.
sv_SE: Dessa inställningar gäller för all e-post.

en: Settings updated!
sv_SE: Inställningarna uppdaterade!

en: Shape
sv_SE: Form

en: Show Adminbar to Admin
sv_SE: Visa adminpanel för administratörer

en: Simple Membership Protection options
sv_SE: Alternativ för Simple WP Membership Protection

en: Simple Membership::Payments
sv_SE: Simple WP Membership::Betalningar

en: Simple WP Membership::Add-ons
sv_SE: Simple WP Membership::Tillägg

en: Simple WP Membership::Members
sv_SE: Simple WP Membership::Medlemmar

en: Simple WP Membership::Membership Levels
sv_SE: Simple WP Membership::Medlemsnivåer

en: Simple WP Membership::Settings
sv_SE: Simple WP Membership::Inställningar

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Some of the simple membership plugin's addon settings and options will be displayed here (if you have them)
sv_SE: Vissa av simple membership plugins addons inställningar och alternativ kommer visas här (om du har dom)

en: Sorry, Nonce verification failed.
sv_SE: Tyvärr, verifiering av Nonce misslyckades.

en: Sorry, Password didn't match.
sv_SE: Tyvärr, lösenordet matchade inte.

en: Specify the access starts date value.
sv_SE: Specifiera startdatum för åtkomst.

en: State
sv_SE: Stat

en: State / Province / Region
sv_SE: Stat / provins / region

en: Street
sv_SE: Gata

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Strength indicator
sv_SE: Säkerhetsindikation

en: Stripe API Settings
sv_SE: Stripe API Inställningar

en: Stripe API keys. You can get this from your Stripe account.
sv_SE: Strip API-nycklar. Du kan få detta från ditt Stripe-konto.

en: Stripe Buy Now Button Configuration
sv_SE: Stripe Buy Now Button konfigurering

en: Stripe Subscription
sv_SE: Stripe Prenumeration

en: Stripe Subscription Button Configuration
sv_SE: Konfiguration av Stripe prenumerationsknapp

en: Submit
sv_SE: Registrera

en: Subscribe Now
sv_SE: Prenumerera nu

en: Subscriber ID
sv_SE: Prenumerant-ID

en: Subscriber ID/Reference
sv_SE: Prenumerant ID / Referens

en: Success! Your account has been activated successfully.
sv_SE: Japp! Ditt konto har framgångsrikt aktiverats.

en: Terms and Conditions
sv_SE: Villkor

en: Terms and Conditions Page URL
sv_SE: URL till sidan med villkor

en: Test & Debug Settings
sv_SE: Inställningar för test och felsökning

en: Testing and Debug Related Settings.
sv_SE: Inställningar för test och felsökning.

en: The access starts date of a member is set to the day the user registers. This date value is used to calculate how long the member can access your content that are protected with a duration type protection in the membership level.
sv_SE: Åtkomststartdatum är inställt till den dag då användaren registrerar sig. Värdet avvänds för att beräkna hur länge medlemmen får åtkomst till nivåskyddat innehåll.

en: The admin of this site does not allow users to access the wp dashboard.
sv_SE: Administratören på den här webbplatsen tillåter inte användare att komma åt wp-instrumentbrädan.

en: The category or parent category of this post is protected. You can change the category protection settings from the
sv_SE: Kategorin eller föräldrakategorin för detta inlägg är skyddad. Du kan ändra inställningarna för kategoriskydd från

en: The following details are optional
sv_SE: Följande detaljer är valfria

en: The following details are optional.
sv_SE: Följande detaljer är valfria.

en: The following pages are required for the plugin to function correctly. These pages were automatically created by the plugin at install time.
sv_SE: Följande sidor behövs för att SWMP-tillägget ska fungera korrekt. Dessa skapades automatiskt när tillägget installerades.

en: The required pages have been re-created.
sv_SE: De nödvändiga sidorna har skapats på nytt.

en: The selected entry was deleted!
sv_SE: Den valda posten togs bort!

en: The site admin can disable the Force WP User Synchronization feature in the settings to disable this feature and this error will go away.
sv_SE: Webbplatsadministratören kan inaktivera funktionen Force WP-användarsynkronisering i inställningarna för att inaktivera den här funktionen och detta fel kommer försvinna.

en: This content can only be viewed by members who joined on or before
sv_SE: Detta innehåll kan endast ses av medlemmar som gått med på eller före

en: This content is for members only.
sv_SE: Detta innehåll är endast för medlemmar.

en: This content is not permitted for your membership level.
sv_SE: Innehållet är inte tillgängligt för din medlemsnivå.

en: This documentation
sv_SE: Denna dokumentation

en: This email will be sent if Email Activation is enabled for a Membership Level.
sv_SE: Det här e-postmeddelandet kommer att skickas om e-postaktivering är aktiverad för en medlemsnivå.

en: This email will be sent to prompt users to complete registration after the payment.
sv_SE: Denna e-post kommer att skickas för att uppmana användarna att slutföra registreringen efter betalning.

en: This email will be sent to the admin when a new user completes the membership registration. Only works if you have enabled the "Send Notification to Admin" option above.
sv_SE: Detta mail skickas till Admin när en ny användare slutför registrering. Fungerar bara om du har aktiverat alternativet ”skickar anmälan till Admin” ovan.

en: This email will be sent to your members when you use the bulk account activate and notify action.
sv_SE: Detta mail kommer att skickas till dina medlemmar när du använder masskonto-aktivera och notifiera-åtgärder.

en: This email will be sent to your users after account upgrade (when an existing member pays for a new membership level).
sv_SE: Detta e-post skickas till användaren när de uppgraderat sitt konto (existerande medlem har betalat för en högre nivå)

en: This email will be sent to your users when they complete the registration and become a member.
sv_SE: Detta e-post skickas till användaren när de registrerat sig och blivit medlem.

en: This email will be sent to your users when they use the password reset functionality.
sv_SE: Detta e-post skickas till användaren när de använder funktionen Återställa lösenordet.

en: This error is triggered when a member account doesn't have a corresponding WP user account. So the plugin fails to log the user into the WP User system.
sv_SE: Detta fel utlöses när ett medlemskonto inte har ett motsvarande WP-användarkonto. Så SM-tillägget misslyckades med att logga användaren in i WP-användarsystemet.

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: This interface lets you custsomize the various emails that gets sent to your members for various actions. The default settings should be good to get your started.
sv_SE: Dessa inställningar låter dig anpassa e-postmeddelandena som skickas till medlemmarna. Standardinställningarna funkar för att komma igång.

en: This is the member's account status. If you want to manually activate an expired member's account then read
sv_SE: Detta är medlemmens kontostatus. Om du vill aktivera ett utgånget medlems konto manuellt, läs då

en: This page allows you to configure some advanced features of the plugin.
sv_SE: På den här sidan kan du konfigurera några avancerade funktioner i tillägget.

en: This section allows you to configure automatic creation of member accounts when new WP User records are created by another plugin. It can be useful if you are using another plugin that creates WP user records and you want them to be recognized in the membership plugin.
sv_SE: I det här avsnittet kan du konfigurera att automatiskt skapa medlemskonton när nya WP-användarposter skapas av ett annat plugin. Det kan vara användbart om du använder ett annat plugin som skapar WP-användarposter och du vill att de ska kännas igen i Membership plugin.

en: This section allows you to configure terms and conditions and privacy policy that users must accept at registration time.
sv_SE: I det här avsnittet kan du konfigurera villkor och Integritetspolicy som användare måste acceptera vid registreringstidpunkten.

en: This value gets updated when this member logs into your site.
sv_SE: Detta värde uppdateras när den här medlemmen loggar in på din webbplats.

en: Title
sv_SE: Titel

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID

en: Transactions
sv_SE: Transaktioner

en: Trial Billing Amount
sv_SE: Belopp vid Provperiod

en: Trial Billing Details (Leave empty if you are not offering a trial period)
sv_SE: Betalningsuppgifter vid Provperiod (lämna tomt om du inte erbjuder en provperiod)

en: Trial Billing Period
sv_SE: Tid för Provperiod

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type password here
sv_SE: Skriv lösenord här

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Use WordPress Timezone
sv_SE: Använd WordPress tidszoner

en: Use this option if you want the members to be automatically logged into your site right after they complete the registration. This option will override any after registration redirection and instead it will trigger the after login redirection. Read <a href="https://simple-membership-plugin.com/configure-auto-login-after-registration-members/" target="_blank">this documentation</a> to learn more.
sv_SE: Använd det här alternativet om du vill att medlemmarna ska loggas in automatiskt på din webbplats direkt efter att de har slutfört registreringen. Det här alternativet åsidosätter någon efter omdirigering av registreringen och istället kommer den att aktivera omdirigering efter inloggning. Läs <a href=”https://simple-membership-plugin.com/configure-auto-login-after-registration-members/” target=”_blank”>denna dokumentation</a> för mer information.

en: Use this option if you want to show the admin toolbar to admin users only. The admin toolbar will be hidden for all other users.
sv_SE: Använd detta alternativ om du vll visa adminpanel enbart för administratörer. Panelen döljs för andra användare.

en: Use this option if you want to use the timezone value specified in your WordPress General Settings interface.
sv_SE: Aktivera för att använda WordPress tidszoner specificerat under WordPress Allmänna inställningar.

en: User Not Found.
sv_SE: Användare hittades inte.

en: User is not logged in.
sv_SE: Användaren är inte inloggad.

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username already exists.
sv_SE: Användarnamnet existerar redan.

en: Username can only contain: letters, numbers and .-*@
sv_SE: Användarnamnet kan endast innehålla: bokstäver, siffror och .- * @

en: Username contains invalid character
sv_SE: Användarnamn innehåller ogiltiga tecken

en: Username is required
sv_SE: Användarnamn krävs

en: Username or Email
sv_SE: Användarnamn eller E-post

en: Usernames can only contain: letters, numbers and .-_*@
sv_SE: Användarnamn kan endast innehålla: bokstäver, siffror och .-_*@

en: Users must accept it before they can complete the registration.
sv_SE: Användare måste acceptera det innan de kan slutföra registreringen.

en: Users must accept the terms before they can complete the registration.
sv_SE: Användare måste acceptera villkoren innan de kan slutföra registreringen.

en: Validating, please wait
sv_SE: Validerar, var god vänta

en: Verification
sv_SE: Verifiering

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: View Documentation
sv_SE: Visa dokumentation

en: View Profile
sv_SE: Visa profil

en: View general debug log file by clicking
sv_SE: Visa allmän felsökningslogg genom att klicka

en: View login related debug log file by clicking
sv_SE: Visa inloggningsrelaterad felsökningslogg genom att klicka

en: WP Membership
sv_SE: WP medlemskap

en: Warning! Simple Membership plugin cannot process this login request to prevent you from getting logged out of WP Admin accidentally.
sv_SE: Varning! Simple membership-tillägget kan inte behandla denna inloggningsbegäran att förhindra att du blir utloggad från WP Admin av misstag.

en: Weeks (Access expires after given number of weeks
sv_SE: Veckor (antal veckor till att medlemskapet upphör)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks)
sv_SE: Veckor (Åtkomst upphör efter angivet antal veckor)

en: When automatically creating a member account using this feature, the membership account status of the user will be set to the one you specify here.
sv_SE: När du automatiskt skapar ett medlemskonto med den här funktionen kommer användarens medlemskontos status att ställas in till den du anger här.

en: When automatically creating a member account using this feature, the membership level of the user will be set to the one you specify here.
sv_SE: När du skapar ett medlemskonto automatiskt med den här funktionen kommer användarnas medlemsnivå att ställas in till den du anger här.

en: When enabled, expired members will be able to log into the system but won't be able to view any protected content. This allows them to easily renew their account by making another payment.
sv_SE: När det är aktiverat, kommer medlemmar vars medlemsskap har gått ut, kunna logga in i systemet men kan inte se något skyddat innehåll. Detta gör att de enkelt kan förnya sitt konto genom att göra en ny betalning.

en: WordPress allows a standard wp user to be able to go to the wp-admin URL and access his profile from the wp dashbaord. Using this option will prevent any non admin users from going to the wp dashboard.
sv_SE: WordPress tillåter en standard WP-användare för att kunna gå till WP-admin webbadressen och hans profil från den WP-instrumentpanel. Med det här alternativet kommer att förhindra icke administratörsanvändare från att gå till WP-instrumentpanel.

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this if you want to hide that admin toolbar in the frontend of your site.
sv_SE: Wordpress visar en Adminpanel för inloggade användare på sidan. Bocka av checkboxen om du vill gömma Adminpanelen på framsidan av din sida.

en: Wordpress account exists with given email. But given username doesn't match.
sv_SE: Wordpress-konto finns med angivet användarnamn. Men angiven e-post matchar inte.

en: Wordpress account exists with given username. But given email doesn't match.
sv_SE: Wordpress-konto finns med ett givet användarnamn. Men given e-post matchar inte.

en: Years (Access expires after given number of years)
sv_SE: År (antal år till att medlemskapet upphör)

en: Yes, Protect this content.
sv_SE: Ja, skydda detta innehåll.

en: You are about to delete an account. This will delete user data associated with this account.
sv_SE: Du håller på att radera ett konto. Detta raderar användardata som är kopplade till detta konto.

en: You are currently editing:
sv_SE: Du redigerar för närvarande:

en: You are logged in as:
sv_SE: Du är inloggad som:

en: You are logged into the site as an ADMIN user in this browser. First, logout from WP Admin then you will be able to log in as a normal member.
sv_SE: Du är inloggad på webbplatsen som ADMIN-användare i denna webbläsaren. Logga ut först från WP Admin så kommer du att kunna logga in som en vanlig medlem.

en: You are not logged in.
sv_SE: Du är inte inloggad.

en: You are not logged-in as a member
sv_SE: Du är inte inloggad som medlem

en: You can create a renewal page for your site. Read <a href="https://simple-membership-plugin.com/creating-membership-renewal-button/" target="_blank">this documentation</a> to learn how to create a renewal page.
sv_SE: Du kan skapa en förnyelse sida för din webbplats. Läs <a href=”https://simple-membership-plugin.com/creating-membership-renewal-button/” target=”_blank”>denna dokumentation</a> om hur du skapar en förnyelse sida.

en: You can create membership payment buttons from the payments menu of this plugin (useful if you want to offer paid membership on the site).
sv_SE: Du kan skapa betalknappar för medlemskap från betalningsmenyn för detta plugin (användbart om du vill erbjuda betalt medlemskap på webbplatsen).

en: You can create new payment button for your memberships using this interface.
sv_SE: Du kan skapa en ny betalningsknapp för dina medlemskap med detta gränssnitt.

en: You can edit a payment button using this interface.
sv_SE: Du kan redigera en betalknapp med detta gränssnitt.

en: You can edit details of a selected membership level from this interface.
sv_SE: Du kan redigera information om en vald medlemsnivå från detta gränssnitt.

en: You can enter an URL here to forward the payment notification after the membership payment has been processed by this plugin. Useful if you want to forward the payment notification to an external script for further processing.
sv_SE: Du kan ange en URL här för att vidarebefordra betalningsmeddelandet efter att medlemsbetalningen har behandlats med detta plugin. Användbar om du vill vidarebefordra betalningsmeddelandet till ett externt skript för vidare bearbetning.

en: You can enter an URL here to redirect the members to this page after they click the logout link to logout from your site.
sv_SE: Du kan ange en URL här för att omdirigera medlemmarna till den här sidan efter att de klickar på utloggningslänken för att logga ut från din webbplats.

en: You can enter an URL here to redirect the members to this page after they submit the registration form. Read <a href="https://simple-membership-plugin.com/configure-after-registration-redirect-for-members/" target="_blank">this documentation</a> to learn how to setup after registration redirect.
sv_SE: Du kan ange en webbadress här för att omdirigera medlemmarna till den här sidan efter att de har skickat in registreringsformuläret. Läs <a href=”https://simple-membership-plugin.com/configure-registration-redirect-members/” target=”_blank”> den här dokumentationen </a> för att lära dig hur du konfigurerar efter registrering omdirigering.

en: You can manually change the membership level of any member by editing the record from the members menu.
sv_SE: Du kan ändra medlemskap manuellt för en medlem genom att redigera posten från menyn medlemmar.

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
sv_SE: Du kan manuellt skapa en länk för registreringens fullföljande här och ge den till din kund om de har missat e-postmeddelandet som skickades automatiskt till dem efter betalningen.

en: You can manually set a specific access starts date value of all members who belong to a particular level using the following option.
sv_SE: Du kan ställa in ett specifikt startdatum för alla medlemmar på en viss nivå med följande inställning.

en: You can use the back button of your browser to go back to the site.
sv_SE: Du kan använda webbläsarens bakåtknapp för att gå tillbaka till webbplatsen.

en: You can use the following option to bulk update the membership level of users who belong to the level you select below.
sv_SE: Du kan använda följande alternativ för att massuppdatera medlemsnivån för medlemmar med nivån du väljer nedan.

en: You can use this option to send a quick notification email to this member (the email will be sent when you hit the save button below).
sv_SE: Du kan använda det här alternativet för att skicka ett e-postmeddelande till den här medlemmen (e-postmeddelandet skickas när du trycker på spara-knappen nedan).

en: You do not have permission to view this content.
sv_SE: Du har inte behörighet att se detta innehåll.

en: You have the sandbox payment mode enabled in plugin settings. Make sure to turn off the sandbox mode when you want to do live transactions.
sv_SE: Du har betalningsläget för sandlåda aktiverat i plugin-inställningar. Se till att du stänger av sandlåsläget när du vill göra live-transaktioner.

en: You must accept the terms and conditions.
sv_SE: Du måste acceptera villkoren.

en: You must agree to the privacy policy.
sv_SE: Du måste godkänna Integritetspolicyn.

en: You must be logged in to upgrade a membership.
sv_SE: Du måste vara inloggad för att uppgradera ett medlemskap.

en: You need to activate your account. If you didn't receive an email then %s to resend the activation email.
sv_SE: Du måste aktivera ditt konto. Om du inte fick ett e-postmeddelande ska %s skicka om aktiverings-e-postmeddelandet.

en: You need to confirm your email address. Please check your email and follow instructions to complete your registration.
sv_SE: Du måste bekräfta din e-postadress. Kontrollera din e-post och följ instruktionerna för att slutföra din registrering.

en: You need to login to view the rest of the content.
sv_SE: Du måste logga in för att läsa resten av innehållet

en: You need to login to view this content.
sv_SE: Du måste logga in för att se detta innehåll

en: You will be automatically redirected in a few seconds. If not, please %s.
sv_SE: Du omdirigeras automatiskt om några sekunder. Om inte, vänligen %s.

en: You will need to re-login since you changed your password.
sv_SE: Du måste logga in igen eftersom du ändrade lösenordet.

en: You will receive a unique link via email after the payment. You will be able to use that link to complete the premium membership registration.
sv_SE: Du kommer att få en unik länk via e-post efter betalningen. Du kommer att kunna använda den länken för att slutföra medlemskapsregistreringen.

en: Your account has expired.
sv_SE: Användarkontot har upphört att gälla.

en: Your current password
sv_SE: Ditt nuvarande lösenord

en: Your membership level does not have permission to view this content.
sv_SE: Din medlemsnivå har inte behörighet att se detta innehåll.

en: Your membership profile will be updated to reflect the payment.
sv_SE: Din medlemsprofil kommer att uppdateras efter betalningen.

en: Your normal visitors or members will never see this message. This message is ONLY for ADMIN user.
sv_SE: Dina vanliga besökare eller medlemmar kommer aldrig att se detta meddelande. Det här meddelandet är ENDAST för ADMIN-användare.

en: Your profile username:
sv_SE: Din profils användarnamn:

en: Zipcode
sv_SE: Postnummer

en: bulk protect posts and pages documentation
sv_SE: massskydda inlägg och dokumentation av sidor

en: category protection documentation
sv_SE: dokumentation för kategoriskydd

en: category protection menu
sv_SE: menyn för kategoriskydd

en: click here
sv_SE: klicka här

en: clicking here
sv_SE: klicka här

en: here
sv_SE: här

en: incomplete
sv_SE: ofullständig

en: renew
sv_SE: förnya

en: this documentation
sv_SE: denna dokumentation
